FAQ

Co to jest wrapping?

Wrapping to oklejanie pojazdów specjalną folią winylową do zmiany koloru lub z nadrukiem reklamowym. W Undercover oklejamy nie tylko samochody, ale też motocykle, skutery, instrumenty muzyczne oraz urządzenia elektroniczne codzienne użytku takie jak: laptopy, smartfony, iPady itp. Dzięki wrappingowi nawet stare i zużyte przedmioty mogą nabrać nowego wyglądu. Pseudo drewniane lub zniszczone elementy wnętrza Twojego samochodu jesteśmy w stanie zmienić na dowolnie wybrany przez Ciebie kolor i fakturę, np. carbon lub szczotkowane aluminium.

Dlaczego warto okleić samochód folią?

Dla nas największą zaletą wrappingu jest przede wszystkim niepowtarzalny wygląd. Klienci najczęściej pytają, dlaczego mają zmieniać kolor swojego samochodu za pomocą folii a nie lakieru? Żaden zakład blacharsko-lakierniczy nie polakieruje Twojego samochodu w kolorze np. srebrnym szczotkowanym lub niebieskim matowym, a zarazem metalizowanym. Wrapping to zabieg w 100 % odwracalny. Folia zabezpiecza lakier i chroni przed drobnymi zarysowaniami, m.in. na klapie bagażnika, wokół klamek i na rantach drzwi. Kupując nowe lub kilkuletnie auto dzięki oklejeniu folią sprawisz, że jego sprzedaż za kilka lat będzie o wiele łatwiejsza.

Ile czasu może wytrzymać folia na samochodzie i czy demontaż jest łatwy?

Producenci folii najczęściej zapewniają około 6 lat gwarancji na materiał. Przy odpowiedniej dbałości o folię, można przyjąć, że jest to realny czas, po którym trzeba będzie zmienić powłokę samochodu. Demontaż folii jest prostą czynnością, a może jej dokonać każdy klient przy użyciu choćby dobrej suszarki do włosów lub opalarki. Folia demontowana pod wpływem wysokiej temeperatury nie pozostawia warstwy kleju na powierzchni, a lakier pozostaje w stanie sprzed aplikacji.

Jak zadbać o oklejony samochód?

Zawsze zalecamy aby klienci myli swoje samochody w myjniach ręcznych, ograniczając użycie myjek wysokociśnieniowych. Nie należy używać silnych detergentów oraz typowych wosków do lakierów. Każdy klient otrzyma od nas wskazówki i listę zalecanych preparatów, które ułatwią utrzymanie powłoki w idealnym stanie. Coraz więcej firm zajmujących się kosmetyką samochodową, czyli detailingiem oferuje specjalne woski do folii lub powłoki kwarcowe i ceramiczne. To niewątpliwie najlepsze sposoby na zabezpieczenie folii czy lakieru przez wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Jaki jest czas realizacji?

W zależności od modelu samochodu i zaawansowania prac przy danym projekcie czas realizacji to 3-5 dni roboczych. Dla klientów, którzy potrzebują swojego samochodu w ciągu tygodnia, oferujemy preferencyjne warunki ustalając termin w weekend.